Çözümler

Özel Tasarım ve İmalat

 

Yalın Mekatronik; multidisiplinel bir ekibin birleşmesinden oluşmuştur. Ekip içerisinde mekanik, elektronik ve yazılım uzmanları etkin ve özenli bir harmoni içinde çeşitli projeler tasarlayıp geliştirmektedir.

İleri mekanik tasarım ve üretim bilgisine sahip ekibin yanında, ilgili mekanik sistemi en verimli şekilde kontrol edecek olan elektronik sürücü donanımlarını tasarlayıp üretebilecek bir ekibe de sahip olan Yalın Mekatronik, sistem kontrol yazılımlarını da kendi bünyesinde yaparak entegre çözümler üretebilmektedir.

Hedef ;

Yalın Mekatronik; içeriği ve konusu itibari ile özel, tasarım ve üretimiyle uzmanlık gerektiren ve gerçekleştirirken ekip olarak keyif alınacak projeleri hayata geçirmeyi hedef edinmiştir. 

Genel özellikler ;

Özellikle mekanik tasarım konusunda en ileri teknolojileri takip edip uygulayan Yalın mekatronik, 3 boyutlu modelleme programlarını etkin bir şekilde kullanmaktadır. Bu programlarda hazırladığı tasarımların mekanik analizlerini yapmakta, böylece hurda maliyetlerini minimize etmektedir. Ayrıca simulasyon çalışmasını da yapmakta, böylece sunumları bütün detaylarıyla gerçekleştirmektedir. Özellikle bu durum Ar-Ge projelerinde, proje başlangıcında tasarım çerçevesinin % 80 netlikte ortaya konması sayesinde, çok büyük faydalar sağlamaktadır. 

Yalın mekatronik ekibi, baştan sona yeni bir tasarım ve üretim şeklinde proje geliştirebilirken, işin niteliğine göre, tersine mühendislik yaparak da müşteri beklentilerini karşılayabilmektedir.

Özellikle PID kontrol konusunda gelişmiş bir ekip olan Yalın mekatronik firması, kendi hazırladığı devrelerin şemalarını, gelişmiş test programları ile deneyerek devreyi iyice optimize eder ve üretime geçmeden önce, yaşanabilecek sorunların önüne geçmiş olur. SMD devre konusunda da uzman olan firmanın, aynı zamanda kendi gömülü sistem (Embedded board) ürünü de vardır.

Ürünler ;